Що таке домофон чи як відкрити домофон (універсальні ключі до домофонів)?

Що таке домофон чи як відкрити домофон (універсальні ключі до домофонів)
 
«Від злодіїв, наркоманів, від бомжів і хуліганів

захистить Ваш мирний сон лиш надійний домохфон!»
 
Що таке домофон?

Домофон – електронний переговорний пристрій, що служить для забезпечення безпеки житлових і робочих приміщень. Домофон дозволяє людині, що знаходиться усередині будівлі, без безпосереднього контакту з людиною, яка знаходиться навулиці чи у підїзді, заборонити (перегородити) або дозволити входити всередину.

Зараз це знає кожен мешканець багатоповерхового будинку.
Але так було не завжди. Коли лунав стукіт у двері господиня бігла до вхідних дверей і кричала: "хто там?". У приватному секторі приходять гостей зустрічає гучним гавкотом собака і господиня якщо не видно у вікно в будь-яку погоду вибігає до хвіртки подивитися хто прийшов.

Домофони є найбільш простими пристроями забезпечення безпеки квартири, під’їзду житлового будинку, невеликого офісу або заміського будинку. При всьому різноманітті областей застосування і конструктивних виконань, основним призначенням домофона залишається забезпечення можливості переговорити з відвідувачем перед тим, як відкрити двері. При устаткуванні домофона дистанційно керованим замком, двері можуть бути відкриті дистанційно.

Але сучасна техніка приходить їй на допомогу. Пристрій, про який пройде мова працює в цілодобовому черговому режимі і Ви можете чути постійно що робиться у Вас біля хвіртки або за дверима на майданчику. Не встаючи з дивана натискаєте кнопочку і говорите: "хто там?", Відпускаєте кнопочку, і почувши, що це сусід прийшов зайняти Ваші гроші спокійно відповідаєте: "Грошей зараз немає" – краса!

Домофон складається з трьох основних елементів:
1. Блок виклику (дверна станція, переговорна).
2. Замок – механізм, що утримує двері в закритому положенні (двері можуть бути дерев'яні, металеві і ін.). Відкривається найчастіше ключем Touch Memory чи Проксі. Він є незалежною пам'яттю, розміщеною в металевому корпусі у вигляді невеликої пігулки, який кріпиться на будь-якому носії (картка, брилок).
3. Переговорний пристрій (аудіо або відеосигнал).

Крім того, домофон може включати окремий блок електроніки, комутатори, аварійний акумулятор, блок живлення. В оптимальному варіанті домофон повинен монтуватися на металеві двері.
Домофони підрозділяються на відеодомофони і аудіодомофони.

Дуплексні і симплексні  домофони
У дуплексного домофона зв'язок здійснюється одночасно в обох напрямках (як в телефоні). При дуплексному домофоні в якості квартирних переговорних пристроїв частіше використовуються трубки. 

У симплексних домофонів зв'язок здійснюється по черзі в кожному напрямку (як у міліцейській радіостанції).

Цифрові та координатні домофони
Цифрові системи (Маршал, Кейман, Rainmann) більш надійні і прості в монтажі та експлуатації, тому що використовують двожильних кабель типу ШВВП.

Єдиний мінус даної системи - це дорожчі трубки в порівнянні з координатними, тому що в них вбудований дешифратор коду виклику квартири.

Координатні системи (Візит, Елтіс, Цифрал, Маршал) більш складні і матеріаломісткі, бо використовують 20-ти жильний кабель і координатно-матричну систему адресації, але за рахунок дешевих трубок користуються великим попитом на ринку.

В даний час на ринку зустрічаються домофони закордонних фірм (Rainmann, Urmet, COMMAX, KOCOM) і сучасні вітчизняні домофони, виготовлені з конверсії, що мають високу надійність і сучасний вигляд (Візит, Метаком, Цифрал, КС, Аркадес, Елтіс, Маршал, Лідер, тощо).
 
КОДИ ДЛЯ ВІДКРИТТЯ Домофонів:
Код "VIZIT" - * # 4230 або * # 423
Код "CYFRAL" - (буква - "B") 100 (літера - "B") 7272
Код "METACOM" - 65535-1234-8
Код "ELTIS" - (буква - "B") 1234-2-1-3-3-123
Q: Як ще можна відкрити Cyfral?
A: "В" 41 "В" 1410 Або просто ввести 07054.
Іноді допомагає.
Q: Як можна відкрити домофон Eltis?
A: "B" 100 "В" 7273 "В" 100 "В" 2323
Також можна спробувати варіанти від Cifral.
Q: На домофон VIZIT клавіш * і # немає, що робити?
A: Є C і K. С - * K - #


***

стаття 369. Здійснення права спільної сумісної власності
1. Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
2. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників.
У разі вчинення одним із співвласників правочину щодо розпорядження спільним майном вважається, що він вчинений за згодою всіх співвласників.
Згода співвласників на вчинення правочину щодо розпорядження спільним майном, який підлягає нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, має бути висловлена письмово і нотаріально
посвідчена.
3. Співвласники мають право уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження спільним майном.
4. Правочин щодо розпорядження спільним майном, вчинений одним із співвласників, може бути визнаний судом недійсним за позовом іншого співвласника у разі відсутності у співвласника,
який вчинив правочин, необхідних повноважень.
Стаття 382. Квартира як об'єкт права власності
2. Власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

Житловий кодекс України
Стаття 9. Житлові права громадян
Громадяни мають право на одержання у безстрокове користування у встановленому порядку жилого приміщення в будинках державного чи громадського житлового фонду або в будинках житлово-будівельних кооперативів.
Громадяни мають право на приватизацію квартир (будинків) державного житлового фонду або придбання їх у житлових кооперативах, на біржових торгах, шляхом індивідуального житлового
будівництва чи одержання у власність на інших підставах, передбачених законодавством України.
Ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.

Встановлювати домофон без згоди 100% мешканців не можна
ст.19, 21 Закону України "Про захист прав споживачів"
ст.369, 382 Цивільні кодекси ст.9 Житлового кодексу ст.189 Карного кодексу України (здирство).
Встановлювати домофон без згоди 100% мешканців не можна, зокрема, з таких причин:
- обмежується право користування квартирою - людина не повинна платити (навіть вартість ключа), щоб проходити у свою квартиру в будь-який слушний для нього час;
- обмежується право користування допоміжними приміщеннями (під'їздом, сходами і так далі);
- обмежується право спільної власності на допоміжні приміщення і технічне устаткування будинку, оскільки одні співвласники (ініціатори під'їзду) розпоряджаються загальним майном без згоди інших співвласників.
Власник квартири є співвласником усіх допоміжних приміщень і технічного устаткування будинку відповідно до ст.382 Цивільного кодексу України, а в ст. 369 Цивільного кодексу України вказується, що розпоряджатися загальним майном повинні усі співвласники, тобто 100% мешканців.

Фірма-установник, інформуючи мешканців під'їзду про те, що 51% згоди мешканців вистачає для установки домофонной системи вводить їх в оману, оскільки такого закону немає. Вводячи в оману мешканців під'їзду, вона підштовхує їх на порушення ст.369, 382 Цивільні кодекси України, створюючи при цьому конфліктні ситуації. Також при цьому порушуються ст.33, 68 Конституцій України (право на свободу вибору, свободу пересування), ст.19, 21 Закону України "Про захист прав споживачів" (нав'язування, примус продавцем придбавати товари і послуги непотрібні йому), ст.9 Житлового кодексу України (ніхто не може бути обмежений в праві користування житлом), ст.189 Карного кодексу України (здирство).